Deser
Zawijany drożdżowiec z jabłkami
- Wege
- Łatwy
- Powyżej 60 min
- $
- Niegotujący
Przystawki, których będziesz potrzebować:
- hak do ciasta
- malakser
- szatkownica
SKŁADNIKI:
Przepis podstawowy
1
Kruszonka Do naczynia miksującego włożyć masło, dodać cukier, płatki owsiane, mąkę i cynamon, wymieszać. Przełożyć do innego naczynia, odstawić.
2
Jabłka z masłem Do naczynia miksującego włożyć jabłka, rozdrobnić . Dodać masło i cynamon, rozdrobnić . Przełożyć do innego naczynia, odstawić.
3
Ciasto drożdżowe Tortownicę (Ø 26 cm) natłuścić masłem, odstawić. Do naczynia miksującego wsypać mąkę, dodać wodę, drożdże, cukier, sól i olej, wyrobić 2 min/. Ciasto przełożyć na oprószony mąką blat, rozwałkować na prostokąt (40 x 30 cm). Posmarować jabłkami z masłem, posypać 2-3 łyżeczkami cukru i oprószyć kakao za pomocą sitka. Ciasto pokroić w pasy o szerokości ok. 5 cm. Pasy złożyć w harmonijkę lub ślimaki i układać w natłuszczonej tortownicy. Posypać kruszonką, płatkami migdałów oraz owocami. Odstawić do wyrośnięcia na ok. 20 min, w tym czasie rozgrzać piekarnik do temp. 200°C. Tortownicę ustawić na blasze do pieczenia (z tortownicy może wyciekać tłuszcz). Piec 30-35 min (200°C). Podawać po ostudzeniu jako deser lub słodką przekąskę.
4
Zajadać z mlekiem :) , wtedy smakuje jak domowe !!!!!